FOTO EXPEDICE ANTARKTIDA a JIŽNÍ SHETLANDSKÉ OSTROVY 2012 - proběhlo

Zájezd č.: 22012
Termín: 19. 1. – 27. 2. 2012
Počet členů expedice: max. 6

  • Expedice na nejjižnější výspu naší planety
  • Pět týdnů objevování Antarktidy z paluby jachty Golden Fleece
  • Fotografování tuleňů, tučnáků, velryb, kosatek a úžasné krajiny

Litujeme, ale tato akce je již plně obsazená

FOTO EXPEDICE ANTARKTIDA a JIŽNÍ SHETLANDSKÉ OSTROVY

  • Expedice na nejjižnější výspu naší planety
  • Pět týdnů objevování Antarktidy z paluby jachty Golden Fleece
  • Fotografování tuleňů, tučnáků, velryb, kosatek a úžasné krajiny
Číslo expedice: 22012
Počet míst: 6
Expedice od: 19.1.2012
Expedice do: 27.2.2012

Průvodce

Václav Šilha
fotograf
S fotoaparátem v ruce už procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí. Jeho snímky byly zveřejněny např. v BBC Wildlife Magazine, National Geographic a v dalších titulech napříč celým světem. S jeho tvorbou se mohou pravidelně setkávat návštěvníci různých fotografických výstav a přednášek. Je držitelem druhé ceny v rámci novinářské soutěže Czech Press Photo 2006, první ceny Zlaté oko za rok 2012 a ceny Trigema 2014. V roce 2012 obdržel v rámci 16 mezinárodního bienále FIAP v Norsku zlatou medaili NSFF. Je spoluautorem knih „Divoká planeta“, „Afrika v nás“ a „Afrika v nás II“.

Mapa

Video

Slideshow

Zpět na Foto Safari

Partner FOTOŠKODA.cz

Partnerem fotosafari ANTARKTIDA a JIŽNÍ SHETLANDSKÉ OSTROVY 2012 je společnost Foto Škoda.

Litujeme, ale tato akce je již plně obsazená.

Foto Expedice pod vedením fotografa Václava Šilhy www.photo-silha.cz zavede své účastníky mezi tučňáky, tuleně a další zvířata obývající krajinu věčného sněhu a ledu. Během plavby na soukromé jachtě Golden Fleece se setkáte s plejtváky, kosatkami a dalšími mořskými živočichy.

Zajištění Foto Expedice:

S potěšením oznamujeme, že se nám pro spolupráci na této jedinečné akci již podruhé ( první Foto Expedice tohoto typu proběhla na přelomu října  a listopadu roku 2010 a jejím cílem byly ostrovy Jižní Georgie) podařilo získat kapitána Jeromeho  Ponceta, který je dnes již legendou. Více informací o Jerome Poncetovi si můžete přečíst např. na stránkách magazínu Lidé a zeměhttp://www.lideazeme.cz/clanek/morsky-vlk-jerome-poncet, jehož březnové číslo se věnovalo právě expedici do Jižní Georgie.

Expedice se uskuteční na soukromé jachtě Golden Fleece, která na rozdíl od velkých turistických lodí, které do oblasti Antarktidy také zaplouvají, nabízí účastníkům expedice maximální flexibilitu a možnost navštívit i místa, kde vylodění z velkých lodí není možné. Ubytování ve dvoulůžkových kajutách. V ceně je samozřejmě plná penze a alko i nealkoholické  nápoje ( s výjimkou tvrdého alkoholu). Výprava do Antarktidy není turistickým zájezdem, ale expedicí, proto se od účastníků této akce očekává i výpomoc posádce s běžným chodem lodi. Vyloďování na pobřeží bude probíhat pomocí nafukovacího člunu typu Zodiak, proto je předpokladem účasti na expedici i dobrá fyzická kondice.

Program Foto Expedice:

19. 1. – 13, 55 hod odlet z Prahy do Madridu. Přílet do Madridu v 16, 50 hod a ve 23, 55 hod odlet do Santiga de Chile

 

20. 1. – Přílet do Santiaga v 7, 40 hod. Transfer do hotelu – volný den v Santiagu. Ubytování se snídaní. Stravování v tento den na vlastní náklady

 

21. 1. – Po časné snídani transfer na letiště a v 8, 20 hod odlet na Falklandy. Přílet do Mount Pleasant v 15, 20 hod. Autobusový transfer k lodi Golden Fleece, která bude kotvit ve Stanley. Nalodění, seznámení se s posádkou. Pokud bude dobré počasí, vypluje loď ještě v průběhu noci.

 

22. 1. - 23. 2. - Průběh expedice bude záviset na aktuálních povětrnostních podmínkách a je plně v rukou kapitána Jeromeho Ponceta. Nelze proto předem stanovit přesný itinerář.

 

Prvním cílem výpravy by měly být  Jižní shetlandské ostrovy, kterých by expedice měla dosáhnout po zhruba 4 dnech plavby, tedy přibližně 25. – 26. ledna. Jak dlouho se zde expedice zdrží, bude záležet na počasí, dohodě účastníků výpravy a na rozhodnutí kapitána lodi.

 

Z Jižních Shetland se přes Bransfield Strait ( úsek oceánu mezi Shetlandskými ostrovy a Antarktickou Peninsulou) výprava vydá ke břehům Antarktidy. Zdolání tohoto úseku by mělo trvat přibližně den. Výprava by měla nejprve dosáhnout místa nazývaného Banana Belt ( spousta zvířat a zajímavá krajina) a následně se vydat dále na jih. Kromě fantastické krajiny a ledovců se Foto Expedice bude věnovat především zvířatům - od velryb a kosatek, až po různé druhy tučňáků. V oblasti se běžně vyskytují např. tuleni Weddelovi , tuleni krabožraví a tuleni leopardí , u kterých existuje vysoká šance zastihnout je při lovu. V závislosti na počasí se bude výprava pravidelně vyloďovat na nejzajímavějších místech antarktické pevniny, kde se bude věnovat fotografování zvířat a krajiny. 

Zpět na Falklandské ostrovy se výprava začne vracet tak, aby do přístavu Stanley dorazila přibližně 24. února. Datum zahájení návratu je plně v kompetenci kapitána lodi a bude záviset na aktuálních povětrnostních podmínkách. Bydlení na lodi je zajištěno i v případě dřívějšího návratu do Stanley.

 

25. 2. -  Autobusový transfer ( autobus vyzvedne účastníky expedice přímo z přístavu) na letiště v Mount Pleasant. V 16, 20 hod odlet do Santiaga de Chile. Přistání v Santiagu ve 21, 30 hod. Transfer do hotelu. V odletový den je jídlo již na vlastní náklady - ve Stanley jsou k dispozici restaurace.

 

26. 2. -  Snídaně ( v ceně), další stravování v tento den na vlastní náklady. Později dopoledne transfer na letiště a ve 13, 55 hod odlet do Madridu

 

27. 2. – 6, 55 hod přistání v Madridu a v 11, 50 odlet do Prahy. Přistání v Praze ve 14, 35 hod

Cena Foto Expedice:

CENA NA OSOBU :    289 900,- Kč

Cena zahrnuje:

- letenky na trase Praha - Madrid - Santiago de Chile - Falklandy - Santiago de Chile - Madrid – Praha (včetně palivových a letištních poplatků)

- ubytování v Santiago de Chile 2x

- transfery v Santiago de Chile

- transfery na Falklandech – autobus 2x

- pronájem lodi Golden Fleece pro plavbu do Antarktidy  (viz program pobytu)

- plnou penzi během plavby

- nápoje v průběhu plavby ( s výjimkou tvrdého alkoholu)

- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

- odletovou taxu ve výši 22 liber při odletu z Falkland ( splatná na místě)

- stravování v Santiago de Chile (kromě snídaní)

- stravování a nápoje při kotvení lodi Golden Fleece na Falklandách při návratu

- případné aktivity při pobytu na Falklandách ( v případě, že by výprava dorazila do Stanley dříve)

- cestovní pojištění ( doporučujeme mimořádné připojištění na tuto akci) a případné pojištění na storno pobytu

Nezávazná rezervace zájezdu:

K nezávazné rezervaci zájezdu stačí pouze jeden krok – vyplnit následující formulář:

* Vaše jméno a příjmení
* Email pro odpověď
* Telefon
* Váš vzkaz
 

Copyright © 2008–2013 Václav Šilha. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele a majitele www stránek zakázáno. Vyrobil PolyWeb.cz