FOTO EXPEDICE EKVÁDOR 2016 - proběhlo

OBSAZENÁ AKCE!!!

Číslo expedice: 22016
Termín: 1.4. – 14.4.2016

 • Dobrodružná expedice amazonským pralesem
 • Indiánský kmen Kichwa
 • Za zvířaty po řece i po souši
 • Limitovaný počet účastníků !!!

FOTO EXPEDICE EKVÁDOR 2016

 • Dobrodružná expedice amazonským pralesem
 • Tajemný kmen Huaorani
 • Za zvířaty po řece i po souši
 • Limitovaný počet účastníků!!!
Číslo expedice: 22016
Expedice od: 1.4.2016
Expedice do: 14.4.2016

Průvodce

Václav Šilha
fotograf
S fotoaparátem v ruce už procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí. Jeho snímky byly zveřejněny např. v BBC Wildlife Magazine, National Geographic a v dalších titulech napříč celým světem. S jeho tvorbou se mohou pravidelně setkávat návštěvníci různých fotografických výstav a přednášek. Je držitelem druhé ceny v rámci novinářské soutěže Czech Press Photo 2006, první ceny Zlaté oko za rok 2012 a ceny Trigema 2014. V roce 2012 obdržel v rámci 16 mezinárodního bienále FIAP v Norsku zlatou medaili NSFF. Je spoluautorem knih „Divoká planeta“, „Afrika v nás“ a „Afrika v nás II“.

Slideshow

Autor: Ondřej Prosický

Zpět na Foto Safari

FOTO EXPEDICE EKVÁDOR 2016

OBSAZENÁ AKCE!!!

Termín: 1. 4. – 14. 4. 2016

Partner FOTOŠKODA.cz

Partnerem Foto Expedice Ekvádor 2016 je společnost Foto Škoda.

Mimořádná expedice do odlehlých oblastí ekvádorského amazonského pralesa v NP Yasuni je určena zdatnějším cestovatelům se smyslem pro dobrodružství. Po zhruba polovinu výpravy je ubytování realizováno formou táboření přímo v pralese a i denní přesuny po řece nebo pralesním terénem vyžadují dobrou fyzickou kondici. Odměnou za vynaloženou námahu ale bude dobrodružství v ničím nerušené a opravdové divočině. V závěru trochu zvolníme a odpočineme si v jedné z pralesních ubytovacích základen, která nabízí další zajímavé aktivity.V rámci jednodenního výletu navštívíme také park Mindo s jeho vodopády.

Na co se můžete těšit ?

 • Na pobyt v srdci amazonského pralesa mimo jakékoliv obvyklé turistické trasy
 • Na setkání s indiánským kmenem Kichwa 
 • Na pátrání po jaguárech a anakondách a na noční pozorování kajmanů
 • Na spoustu dalších zvířat obývajících prales – od tapírů až po různé druhy opic či papoušků
 • Na pádlování po řece a lovení piraň

POČET ÚČASTNÍKŮ EXPEDICE JE OMEZEN – OBSAZENÁ AKCE

Program:

DEN 1 (1.4.) – odlet z Prahy nebo z Vídně do Quita. Transfer do hotelu.

DEN 2 (2.4.) – Quito

Tento den je určený především pro odpočinek po dlouhém letu a samostatné poznávání hlavního města Ekvádoru. V ceně pobytu snídaně.

DEN 3 (3.4.) – Quito – Coca

Transfer na letiště a odlet do Coca. Ubytování v hotelu a v podvečer informativní schůzka s místním průvodcem, který nás povede v následujících dnech pralesem. V ceně pobytu snídaně.

DEN 4 (4.4.) – Z Coca do nitra pralesa

Po snídani vyrazíme k řece Indillama, která bude naší vstupní branou do NP Yasuni. Ještě před vyplutím si užijeme malý piknik a pak už se vydáme po proudu do nitra pralesa. Během plavby je naděje na pozorování mnoha zvířat – například tapírů, vyder, papoušků, kajmanů,různých druhů opic nebo tukanů. V podvečer rozbijeme tábor – přenocování ve stanech. V ceně pobytu plná penze.

DEN 5 (5.4.) Po snídani budeme po řece pokračovat dále do nitra pralesa. Naším cílem budou hlavně zvířata, třeba kapybary nebo různé druhy volavek. Podnikneme také několik krátkých vycházek, během kterých vás průvodci seznámí třeba s místní faunou a podívat se můžeme i po stopách tajemného jaguára. Večer se pak můžeme vydat třeba na noční vyjížďku za kajmany. Přenocování ve stanech. V ceně pobytu plná penze.

DEN 6 (6.4.) Po snídani budeme pokračovat dále na řeku Napo, která je zdejším hlavním tokem a odtud se pak napojíme na Panayacu River. Oběd absolvujeme na naší základně pro příští dny. Jedná se o jednoduchou pralesní chatu ( jsou zde pouze postele a společná koupelna ). Odpoledne se vydáme objevovat okolí. Zejména řeku Panayacu a také lagunu Panacocha a zaplavený les s neuvěřitelně temnou ale velmi čistou vodou. Právě v těchto místech bychom měli mít vysokou šanci spatřit anakondy. Setkáme se také s kajmany a piraňami, které bude možné si ulovit. Návrat do tábořiště a možnost odpočinout si krátce třeba v hamakách. Poté se vydáme na noční vycházku pralesem, která nás seznámí hlavně s různými druhy hmyzu, žábami a při troše štěstí třeba i s některými druhy hadů. V ceně pobytu plná penze.

DEN 7 (7.4.) časně ráno se vydáme ještě na krátkou vycházku do okolního pralesa a poté se po řece vydáme ke zdejšímu indiánskému kmeni Kichwa, se kterým strávíme celý den. Seznámí nás se svým způsobem života, budeme mít možnost navštívit jejich obydlí a dozvíme se něco z jejich tradic, zvyků a legend. Seznámíme se také s výrobou jejich tradičního nápoje chicha. Můžeme si také zarybařit nebo si zaplavat v laguně, která je jen kousek od indiánské osady. Večer návrat do pralesní základny. V ceně pobytu plná penze.

DEN 8 (8.4.) Z pralesa do pralesa
Velmi časně ráno se vydáme k jílovišti, kam se slétá mnoho druhů papoušků. Místa jako jsou jíloviště jsou v amazonském pralese jedněmi z nejlepších pro pozorování i dalších zvířat, včetně některých menších druhů šelem, jakými jsou třeba oceloti. Později se po řece přesuneme do Coca, kde na nás bude čekat vůz, kterým se vydáme do Cotocha lodge v oblasti Tena. Cestou zastávky na fotografování. V podvečer ubytování v příjemné Cotocha lodge. V ceně pobytu plná penze.

DEN 9 (9.4.) Po časné snídani vyrazíme na kánoích po řece Napo do Misahualli, kde se zaregistrujeme v místním přístavu ( nutné mít s sebou pas). Poté budeme mít možnost navštívit záchranářskou stanici AMAZOONICA, která se mj. zabývá i reintrodukcí ohrožených zvířat zpět do volné přírody. Po obědě u řeky bude možnost si zaplavat nebo relaxovat a odpoledne navštívíme místní kečuánskou rodinu. Kromě seznámení se s jejich tradicemi a způsobem života, ochutnáme i tradiční nápoj chicha vyráběný z juky a seznámíme se i se zdejší lovnou zbraní – foukačkou. V ceně pobytu plná penze.

DEN 10 (10.4.) Po snídani se vydáme na kánoích proti proudu řeky a absolvujeme trek sekundárním pralesem, který nás zavede k nádhernému vodopádu Las Latas, kde bude možnost se i vykoupat. Po návratu do lodge oběd a odpoledne podnikneme další trek do okolního primárního pralesa. V ceně pobytu plná penze.

DEN 11 (11.4.) Cotocha lodge – Quito

Volné dopoledne v okolí lodge a v poledne transfer ( cca 4 hodiny) do Quita. Ubytování v hotelu a individuální volno. V ceně pobytu snídaně.

DEN 12 (12.4.) Mindo

V 8:00 se vydáme na celodenní výlet do Mindo. Cestou zastávky na fotografování krajiny, která má v této části Ekvádoru poněkud jiný charakter. Po příjezdu na místo se vydáme do pralesa a navštívíme zdejší vodopády. Možnost koupání. V těchto místech je také velká šance spatřit různé druhy kolibříků !!! Odpoledne se seznámíme s motýlí farmou a také s tradiční výrobou čokolády. Vstupné a oběd na vlastní náklady. Návrat do hotelu v Quito ve večerních hodinách. V ceně pobytu v tento den je snídaně.

DEN 13 (13.4.) V 11:15 hod transfer na letiště a odlet.

DEN 14 (14.4.)
Přílet do Prahy

Cena zájezdu:

77 600,– Kč + zpáteční mezinárodní letenka do výše 35 000 Kč včetně všech poplatků

Cena zahrnuje:

 • Zpáteční mezinárodní letenku do Quito včetně všech poplatků. 
 • Vnitrostátní letenku na trase Quito – Coca včetně všech poplatků
 • Program dle výše zmíněného itineráře
 • Ubytování dle itineráře – kempování a jednoduché ubytování během pobytu v pralese a ubytování ve dvoulůžkových pokojích v Quito, Coca a Tena
 • Stravování dle itineráře
 • Veškeré transfery
 • Služby místních průvodců
 • Český doprovod –Václav Šilha
 • Pronájmy kanoí
 • Veškeré kempovací vybavení
 • Místní daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • Cestovní/zdra­votní/zavazadlo­vé/storno pojištění a očkování
 • Výdaje osobní spotřeby
 • Jakékoli jiné výdaje neuvedené výše v odstavci “Cena zahrnuje”

Nezávazná rezervace zájezdu:

K nezávazné rezervaci zájezdu stačí pouze jeden krok – vyplnit následující formulář:

* Vaše jméno a příjmení
* Email pro odpověď
* Telefon
* Váš vzkaz
 

Copyright © 2008–2013 Václav Šilha. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele a majitele www stránek zakázáno. Vyrobil PolyWeb.cz