FOTO SAFARI ALJAŠKA 2011 - proběhlo

Zájezd č.: 72011
Termín: 26 .7. -  8. 8. 2011
Proběhlá akce

 • Medvědi grizzly v NP Katmai
 • Plavba soukromou lodí v Seward - ledovce a mořská fauna
 • NP Denali - dramatická krajina ve stínu nejvyšší hory USA

Litujeme, ale tato akce je již plně obsazená

Foto Safari Aljaška 2011 - VYPRODÁNO

 • Medvědi grizzly v NP Katmai
 • Plavba soukromou lodí v Seward – ledovce a mořská fauna
 • NP Denali – dramatická krajina ve stínu nejvyšší hory USA
Číslo expedice: 72011
Expedice od: 26.7.2011
Expedice do: 8.8.2011

Průvodce

Rostislav Stach
wildlife fotograf
Fotografování se věnuje již více než třicet let. Na soutěžích Czech Press Photo získal v kategorii Příroda a životní prostředí postupně třetí, druhou i první cenu. Kromě dalších cen obdržel v roce 2004 Uměleckou cenu ČMMJ a v roce 2006 1.cenu v mezinárodní soutěži IFWP v kategorii Příběh. Je členem mezinárodní fotografické skupiny SHAPE, která fotograficky mapuje ostrovy Nizozemských Antil. Je autorem úspěšné knihy „Fotolovy – naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě“, která vyšla v ČR a později i v Polsku a také jejího dalšího aktualizovaného pokračování, které vyšlo na podzim roku 2011.

Mapa

Video

Slideshow

Zpět na Foto Safari

Partner FOTOŠKODA.cz

Partnerem fotosafari ALJAŠKA je společnost Foto Škoda.

Anchorage,NP Denali, Denali Higway, NP Katmai, Seward

Litujeme, ale tato akce je již plně obsazená.

Tradiční akce zaměřená na fotografování nás po dvou letech zavede opět na Aljašku. Budeme fotografovat nádhernou přírodu NP Denali, v městečku Seward se vydáme lodí za fotografováním ledovců a pokud nám bude přát štěstí, můžeme spatřit i kosatky, velryby či mořské vydry. Vyvrcholením celého pobytu budou již tradičně dny strávené v NP Katmai, kde se v období tahu lososů shromažďují desítky medvědů grizzly. Foto Safari proběhne pod vedením profesionálního fotografa přírody Rostislava Stacha www.fotolovy.cz. Stejně jako v případě našich předchozích fotografických akcí jsme pro Vás na Aljašce i tentokrát  připravili mimořádné podmínky pro fotografování.

Čím je tato akce mimořádná?

 • Vzhledem k náročnosti přípravy této akce je Aljaška v naší nabídce vždy jakousi "třešničkou na dortu", kterou připravujeme jen tu a tam a s velkým předstihem. Jde zejména o NP Katmai, kde jsou v době tahu lososů a koncentrace medvědů grizzly pouze limitovaná místa, ktrerá je třeba rezervovat až s dvouletým předstihem. Z tohoto důvodu je Foto Safari na Aljašce akcí, kterou pořádáme jen mimořádně.
 • Výpravu vede profesionální fotograf přírody Rostislav Stach, který má s fotografováním na Aljašce a na dalších místech USA ( např. Yellowstone) velké zkušenosti a tyto zkušenosti vám bude v průběhu cesty průběžně předávat. Rostislav Stach je držitelem mnoha fotografických ocenění a patří  k naprosté špičce české wildlife fotografie. Kromě jeho profesních zkušeností oceníte i pohodu a dobrou náladu, kterou kolem sebe Rosťa šíří.
 • Do NP Katmai se budeme dopravovat hydroplánem. Zážitky z ptačí perspektivy a přistání na jezeře Naknek.
 • Doprava na Aljašce je zajištěna soukromým pohodlným autobusem, který nabízí dostatek místa a umožní nám v průběhu přejezdů zastavovat a fotografovat na nejkrásnějších lokalitách.
 • V Seward jsme pro vás pro vyjížďku za ledovci a velrybami zajistili  soukromou loď. Žádní další turisté na palubě - možnost pohodlně a volně fotografovat pobřeží a mořské živočichy.
 • V NP Denali na nás čeká jedinečný celodenní výlet  autobusem, který pronajímáme od správy parku. Pronájem vlastního velkého autobusu nám umožní pohodlné fotografování, dosatek místa pro uložení fototechniky, možnost bez ohledu na další běžné turisty zastavit a fotografovat zajímavé objekty atd. V rámci výletu se seznámíme také s prací  musherů a tradičními psími spřeženími, nebo s tím, jak se na Aljaše rýžovalo zlato. Poznámka: V NP Denali není možné pohybovat se soukromými vozy, běžný turista zde může použít pouze autobus (hromadné výlety), který má povolení od správy parku. Pronájmem soukromého autobusu se vyhneme nepříjemnostem spojeným s masovými výlety a s  autobusy přeplněnými dalšími návštěvníky.

Foto safari Aljaška 2011 je určeno všem zájemcům o fotografování přírody, bez ohledu na jejich fotografickou pokročilost. Vítáni jsou i ti, kdo třeba sami nefotografují, ale mají s fotografy trpělivost a chtějí si za mimořádných podmínek užít nádhernou aljašskou přírodu.

Program FOTO SAFARI:

Den 1 - 26. 7. -  V 10, 15 hod odlet z Franfurtu Anchorage. Jedná se o přímý let s maximálně jedním technickým mezipřistáním. Vzhledem k časovému posunu na Aljašce, budeme v Anchorage  již v 9, 55 hod stejného dne. Transfer do hotelu  Sustina Place. Ubytování ve dvoulůžkových pokojích. Volné odpoledne pro odpočinek nebo vycházky po okolí.

Den 2 -  27. 7. - Po snídani vyrazíme autobusem do NP Denali. Cestou budeme zastavovat kvůli fotografování  nádherného okolí. Za dobrého počasí je cestou pěkný výhled na Mt. Mc Kinley. Později odpoledne dojezd do NP Denali a ubytování v Denali River Cabins. Ubytování v dvoulůžkových pohodlných pokojích s vlastním příslušenstvím.

Den 3 - 28. 7. - Celodenní výlet soukromým autobusem po NP Denali. Vyrazíme již po šesté hodině ráno a budeme se vracet až kolem 20, 00 hod. Projedeme celým parkem,  a budeme zastavovat pro fotografování zvířat a krajiny. Pokud budeme mít štěstí, lze zde zahlédnout i medvědy a vlky. V rámci výletu je zajištěn oběd.

Den 4 - 29. 7. - Brzy ráno vyrazíme z NP Denali po Denali Higway. Okolí této cesty ( higway má tato cesta pouze v názvu) je lemováno překrásnými přírodními scenériemi a lze zde zahlédnout i celou řadu zvířat, jakými jsou třeba karibu či losi. Na tento den je naplánován pomalý průjezd se zastávkami na fotografování v nejzajímavějších místech. Později odpoledne dojezd do oblasti městečka Paxson, kde strávíme noc.

Den 5 - 30. 7. - Na tento den je naplánován přejezd z oblasti Paxsonu zpět do Anchorage. Dojezd do Anchorage odpoledne. Cestou zastávky na fotografování. Úbytování v Copper Whale Inn.  Po zbytek dne volno, příprava na odlet do NP Katmai. Hydroplány mají limitovaný hmotnostní limit, proto bude možné všechny přebytečné věci uložit v hotelu.

Den 6 - 31. 7. - Fotografování v Anchorage a jeho okolí spojené s         fotografickým workshopem.

Den 7 -  1. 8. - Transfer na letiště a odlet do NP Katmai. Nejprve poletíme do rybářského městečka  Solomon Creek, kde přesedneme do hydroplánů, kterými se přepravíme přímo do NP Katmai. Přistání na jezeře Naknek. Po absolvování nezbytné instruktáže o tom, jak se chovat v parku, se ubytujeme v Brooks Lodge. Ubytování v jednoduchých srubech pro čtyři osoby. Poznámka: V NP Katmai není jiná možnost ubytování. Sruby jsou jednoduché, s vlastním příslušenstvím. Není možné zajistit bydlení pro dvojice. Při rezervaci tohoto zájezdu je proto nutné předem počítat s tím, že v NP Katmai je nutné slevit z nároku na soukromí. Správa parku v medvědí sezóně přísně redukuje počet návštěvníků parku a limitovaný je i počet dní, které je zde možné strávit. Naše skupina zde stráví maximální povolený počet dní. Na místě je možnost stravování v místní jídelně. Z bezpečnostních důvodů není povolené mít s sebou žádné jídlo mimo tuto jídelnu.

Den 8 - 2. 8. - Pobyt v NP Katmai - fotografování medvědů grizzly

Den 9 - 3. 8. - Pobyt v NP Katmai - fotografování medvědů grizzly

Den 10 - 4. 8. - Odlet z NP Katmai zpět do Anchorage. Čas odletu bude upřesněn dodatečně, může také záviset na aktuálním počasí. Transfer z letiště do Copper Whale Inn. Po zbytek dne volno.

Den 11 - 5. 8. - Po časné snídani odjezd do města Seward. Cestou zastávky na fotografování. Příjezd do Seward v čase oběda. Ubytování a odpoledne fotografování v okolí přístavu nebo možnost individuálně navštívit zdejší podmořské akvárium.

Den 12 - 6. 8. -  Ráno přesun do  přístavu, kde se nalodíme na soukromou loď. Žádní další turisté. Plavba potrvá asi 6- 7 hodin a zavede nás k ledovcům a pokud budeme mít štěstí, můžeme spatřit kosatky, mořské vydry, nebo dokonce i velryby. Návrat do hotelu v podvečerních  hodinách.

Den 13 - 7. 8. - Po snídani přesun na letiště v  Anchorage a  ve 14, 35 hod odlet do Evropy.

Den 14 -  Vzhledem k časovému posunu přistaneme ve Frankfurtu v 10, 20 hod evropského času.

Jednotlivé lokality:

NP Denali - zřejmě nejznámější aljašský národní park, tvořený předvším tundrou. Parku dominuje nejvyšší hora USA - Mt Mc Kinley. Ze zvířat zde lze narazit na medvědy, losy, karibu či vzácně i na vlky. Nádherná krajina plná fotografických příležitostí.

Denali Higway - tzv. higway tvoří šotolinová cesta, kterou lemuje překrásné okolí. Vysoké kopce, modrá jezera, či křišťálově čistá řeka Nenana, to jsou místa, kde budeme zastavovat kvůli focení krajiny. Cestou je také možné zahlédnout řadu zvířat.

NP Katmai - jedinečné místo, kde řeka Brooks spojuje dvě jezera Naknek a Brooks. V době našeho pobytu zde táhnou lososi, kteří přitahují medvědy grizzly. NP Katmai je v tomto období označován za místo s největší koncentrací medvědů grizzly na kilometr čtvereční na světě. Možnost fotografovat medvědy při lovu lososů u proslulých Brook Falls.Není neobvyklé, že na jednom úseku řeky lze v jednu chvíli spatřit až desítky medvědů.

Seward - pobřežní město s překrásným okolím. Hlavní devizou tohoto místa jsou lodní výlety, které návštěvníky zavedou k ledovcům a při troše štěstí se zde dají pozorovat a fotografovat kosatky, velryby, mořské vydry a také velké množství vodních ptáků.

Doporučené fotografické vybavení:

Je nutné si uvědomit, že ačkoliv v průběhu Foto Safari narazíme na velké množství zvířat, nejedná se o fotografování v zoologické zahradě, ale o snímky volně žijících, divokých zvířat. Úniková vzdálenost každého zvířete je jiná a pokud budete vybaveni pouze objektivy s nižší ohniskovou vzdáleností, může se stát, že se k některým zvířatům nedostanete dostatečně blízko, abyste mohli pořídit kvalitní snímek. Příliš těsná přítomnost lidí může také některá zvířata stresovat, nebo je nutit k nepřirozenému chování.

Proto doporučujeme :

 • jeden minimálně 300 mm objektiv
 • objektiv s kratší ohniskovou vzdáleností (základní) na snímky krajiny, nebo snímky zvířat v krajině
 • stativ, který je velice důležitý během celé cesty, hlavně při používání „delších“ objektivů.
 • doporučujeme také stabilizační podložku v podobě tzv. rýžového stativu( plátěný pytel naplněný rýží nebo fazolemi), který se může velice dobře využít např. při fotografování z autobusu v NP Denali (autobus má otevírací okna), nebo na lodi v Seward. Odpovídající množství rýže pro naplnění rýžových stativů koupíme na místě.
 • Užitečné mohou být také filtry, a to hlavně polarizační a přechodové.

Výše uvedený seznam má pouze doporučující charakter a v žádném případě není podmínkou pro účast na této akci. V případě dotazů na vhodné fotografické vybavení proto kontaktujte přímo Rosťu Stacha na r.stach@fotolovy.cz

Cena zájezdu:

95 890, - Kč + mezinárodní letenka do Anchorage

Poznámka: vzhledem k velkému předstihu, se kterým je tato akce vypisována,  ještě není známa přesná cena letenek na příští rok. Cena + přesné datum odletu bude známa v průběhu podzimu letošního roku, kdy tuto informaci také umístíme na náš web a budeme přesně informovat všechny přihlášené účastníky.  Odhadovaná cena letenky, včetně letištních poplatků, je cca 32 000,- Kč.

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Výše uvedený program, český odborný doprovod (Rostislav Stach )
 • Ubytování dle programu
 • Snídaně (kromě pobytu v NP Katmai)
 • Dopravu komfortním autobusem po celé trase
 • Všechny transfery
 • Letenky včetně letištních a palivových příplatků na trase Anchorage - Solomon Creek - Anchorage
 • Přelet hydroplánem na trase Solomon Creek - NP Katmai - Solomon Creek
 • Celodenní výlet privátním autobusem v NP Denali včetně oběda
 • Výlet privátní lodí v Seward
 • Vstupné do národních parků
 • Speciální turistický poplatek vyžadovaný aktuálně správou aljašských NP
 • Pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • Mezinárodní  letenky + bezpečnostní a palivové příplatky v případě letu Frankfurt-Anchorage-Frankfurt ( předpokládaná cena cca 32 000,- Kč - bude oznámena v průběhu podzimu 2010)
 • Dopravu do Frankfurtu a zpět
 • Stravování, kromě snídaní při pobytu v Anchorage, Seward, oblasti Paxson a v Denali
 • Cestovní pojištění a případné pojištění storno zájezdu
 • Nápoje a další výdaje osobní spotřeby

Nezávazná rezervace zájezdu:

K nezávazné rezervaci zájezdu stačí pouze jeden krok – vyplnit následující formulář:

* Vaše jméno a příjmení
* Email pro odpověď
* Telefon
* Váš vzkaz
 

Copyright © 2008–2013 Václav Šilha. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele a majitele www stránek zakázáno. Vyrobil PolyWeb.cz