FOTO SAFARI BOTSWANA 2012 - proběhlo

Zájezd č.: 32012
Termín: 16.3. - 28.3. 2012

 • Privátní rezervace Kwando – Lynianti – noční safari a jízda off road
 • Poušť Kalahari v nejlepší sezóně pro pozorování zvířat
 • Vzácní psi hyenoví

  Litujeme, ale tato akce je již plně obsazená.

FOTO SAFARI BOTSWANA 2012

 • Privátní rezervace Kwando – Lynianti – noční safari a jízda off road
 • Poušť Kalahari v nejlepší sezóně pro pozorování zvířat
 • Vzácní psi hyenoví
Číslo expedice: 32012

Průvodce

Václav Šilha
fotograf
S fotoaparátem v ruce už procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí. Jeho snímky byly zveřejněny např. v BBC Wildlife Magazine, National Geographic a v dalších titulech napříč celým světem. S jeho tvorbou se mohou pravidelně setkávat návštěvníci různých fotografických výstav a přednášek. Je držitelem druhé ceny v rámci novinářské soutěže Czech Press Photo 2006, první ceny Zlaté oko za rok 2012 a ceny Trigema 2014. V roce 2012 obdržel v rámci 16 mezinárodního bienále FIAP v Norsku zlatou medaili NSFF. Je spoluautorem knih „Divoká planeta“, „Afrika v nás“ a „Afrika v nás II“.

Mapa

Slideshow

Zpět na Foto Safari

Partner FOTOŠKODA.cz

Partnerem fotosafari BOTSWANA – I turnus 2012 je společnost Foto Škoda.

FOTO SAFARI BOTSWANA 2012 - vyprodáno

Termín: 16.3.2012 – 28.3.2012 (Litujeme, ale tato akce je již plně obsazená.)

Tradiční Foto Safari v Botswaně proběhne i tentokrát pod vedením fotografa Václava Šilhy. Oproti předchozím rokům pro vás máme novinku v podobě návštěvy pouště Kalahari.

Na co se můžete těšit?

 • ubytování v privátních kempech určených pouze pro naši skupinu
 • soukromá rezervace Kwando- Linyanti s možností jízdy off road a s nočními safari. Tato oblast je zároveň častým místem výskytu psů hyenových.
 • Pobyt v NP Kalahari v době, kdy se zde zdržuje nejvíce zvířat
 • Pobyt all inclusive včetně alkoholických i nealko nápojů v ceně
 • Garance max. počtu osob ve voze – 4. Dostatek místa pro pozorování a fotografování zvířat a mnoho dalšího…

MÍSTA, KTERÁ NAVŠTÍVÍME:

Poušť Kalahari:

Zdánlivě nehostinná pustina s příchodem dešťů ožívá a na krátký čas v roce se stává místem s vysokým výskytem zvěře. Kromě šelem, včetně lvů se zde setkáme s řadou kopytníků a s dalšími zvířecími obyvateli této oblasti. Kalahari je součástí systému národních parků Botswany a proto zde platí pravidla obecně platná pro pohyb v chráněných oblastech. Ubytováni budeme v překrásné Tau Pan Lodge, která byla prvním ubytovacím zařízením tohoto typu v centrální Kalahari. Ubytování v dvoulůžkových komfortních pokojích s vlastní terasou. Poblíž lodge je napajedlo, kde se zdržuje mnoho zvířat.

Soukromá rezervace Kwando-Linyanti:

Soukromá rezervace patří k nejvěším privátním koncesím v severní Botswaně. Na území o rozloze 232 000 ha jsou jen dva kempy (každý pro max. 16 hostů), které jsou od sebe vzdáleny více než 30 km.

Pobyt v této oblasti proto skýtá naprosté soukromí a jedinečnou možnost užít si sledování zvířat stranou od všech turistů. Dalšími plusy pobytu v privátní koncesi je možnost jízdy off road a noční safari.

Na základě našich zkušeností z předchozích let je Kwando-Linyanti ideální volbou pro pozorování zvěře v tomto období. Kromě různých druhů antilop a gazel se zde vyskytuje množství slonů. Hlavním „tahákem“ této oblasti jsou ale šelmy – lvi, gepardi a vzácněji i levharti.

Pokud budeme mít štěstí, je zde vysoká šance setkat se se vzácnými psy hyenovými, jejichž pozorování patří k jediněčným zážitkům. Lagoon Camp, který jsme tentokrát pro náš pobyt zvolili, je známý častým výskytem proslulé psí Smečky od Laguny, kterou se pokusíme dohledat.

Ubytování v komfortních dvoulůžkových pokojích s vlastní terasou s výhledem na řeku. Kemp nedávno prošel renovací a nabízí pohodlné a komfortní zázemí.

Jak v poušti Kalahari, tak i v oblasti Kwando-Linyanti bude v kempech ubytována pouze naše skupina!

Foto Safari není klasickým fotografickým workshopem, kdy bychom čas trávili především teorií. Hlavním cílem je praxe v terénu. Fotografické výsledky a různá praktická doporučení s vámi bude Václav Šilha diskutovat během neformálních posezení v průběhu celé akce.

Foto Safari je vhodné i pro ty, kdo sami nefotografují, ale chtěli by doprovodit svého fotografujícího partnera či přítele a užít si pobyt v africké divočině.

Program:

Den 1 – 16. 3. – V 18:30 hodin odlet z Prahy do Istanbulu. Přílet do Istanbulu ve 22:00. Ve 23:45 pak odlet z Istanbulu do Johannesburgu.

Den 2 – 17. 3. – Přílet do Johannesburgu (JAR) v 9:30. Transfer do ubytovacího zařízení. Odpoledne pro zájemce fakultativní program. Tento den strava na vlastní náklady.

Den 3 – 18. 3. – Po snídani transfer na letiště, v 10:10 odlet z Johannesburgu do Maun (11:50) a následně přesun malými letadly do pouště Kalahari. Ubytování v Tau Pan. All inclusive. Pokud to čas příletu na místo dovolí (přesné časy letů budou potvrzeny dodatečně) – první podvečerní safari.

Den 4 – 19. 3. – Ranní a odpolední safari v poušti Kalahari. All inclusive.

Den 5 – 20. 3. – Ranní a odpolední safari v poušti Kalahari. All inclusive.

Den 6 – 21. 3. – Přesun malými letadly do oblasti Kwando – Linyanti. Pokud to čas přeletu dovolí, absolvujeme ještě poslední ranní safari v Kalahari. Časy letů budou upřesněny dodatečně. Ubytování v kempu Lagoon. All inclusive. V podvečer první safari, na které naváže první noční safari.

Den 7 – 11 – 22. 3. – 26. 3. – Pobyt v oblasti Kwando Linyanti. Ranní, odpolední a noční safari v otevřených 4×4 jeepech. All inclusive.

Den 12 – 27. 3. – Poslední ranní safari a později přesun malými letadly do Maun. Odlet z Maun do Johannesburgu ve 14:50, přistání v 16:30. V 19:25 odlet z Johannesburgu do Istanbulu.

Den 13 – 28. 3. – Přistání v Istanbulu v 6:20 a následný odlet do Prahy v 8:55. Přistání v Praze v 10:45.

CENA:

117 650,– Kč – finální cena včetně letenek a všech letištních a dalších poplatků!!!

CENA ZAHRNUJE:

 • zpáteční mezinárodní letenky na trase Praha – Istanbul – Johannesburg včetně všech bezpečnostních, palivových a letištních poplatků
 • zpáteční mezinárodní letenky na trase Johannesburg – Maun včetně všech bezpečnostních, palivových a letištních poplatků
 • vnitrostátní přelety malými charterovými letadly (včetně všech poplatků) na trasách:

  Maun – Tau Pan

  Tau Pan – Lagoon

  Lagoon – Maun

 • pobyt v Botswaně dle uvedeného programu
 • všechny uvedené safari aktivity (garantován max. počet 4 fotografů ve voze – prostřední sedačky neobsazujeme a slouží pouze k odložení věcí)
 • ubytování v komfortních dvoulůžkových pokojích
 • stravování all inclusive včetně alko i nealko nápojů
 • služby prádelny v ubytovacích místech
 • všechny poplatky spojené se vstupem do NP Kalahari a s pobytem v soukromé přírodní rezervaci Kwando-Linyanti
 • služby místních anglicky hovořících průvodců
 • odborný doprovod fotografa Václava Šilhy
 • turistické poplatky a daně
 • pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE:

 • cestovní, zavazadlové/ storno pojištění
 • spropitné a další výdaje osobní spotřeby
 • jakékoliv další položvy neuvedené výše v odstavci „Cena zahrnuje“

Nezávazná rezervace zájezdu:

K nezávazné rezervaci zájezdu stačí pouze jeden krok – vyplnit následující formulář:

* Vaše jméno a příjmení
* Email pro odpověď
* Telefon
* Váš vzkaz
 

Copyright © 2008–2013 Václav Šilha. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele a majitele www stránek zakázáno. Vyrobil PolyWeb.cz