FOTO SAFARI INDIE 2012 - II turnus - proběhlo

Zájezd č.: 43012
Termín: 3. 5. - 15. 5. 2012
Počet členů výpravy: max. 8

 • Tygři
 • Národní parky Kahna a Bandavgarh
 • Max 2 osoby v jednom voze na safari…

FOTO SAFARI INDIE 2012 - II turnus

 • Tygři
 • Národní parky Kahna a Bandavgarh
 • Max 2 osoby v jednom voze na safari
Číslo expedice: 43012
Počet míst: 8
Expedice od: 3.5.2012
Expedice do: 15.5.2012

Průvodce

Václav Šilha
fotograf
S fotoaparátem v ruce už procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí. Jeho snímky byly zveřejněny např. v BBC Wildlife Magazine, National Geographic a v dalších titulech napříč celým světem. S jeho tvorbou se mohou pravidelně setkávat návštěvníci různých fotografických výstav a přednášek. Je držitelem druhé ceny v rámci novinářské soutěže Czech Press Photo 2006, první ceny Zlaté oko za rok 2012 a ceny Trigema 2014. V roce 2012 obdržel v rámci 16 mezinárodního bienále FIAP v Norsku zlatou medaili NSFF. Je spoluautorem knih „Divoká planeta“, „Afrika v nás“ a „Afrika v nás II“.

Mapa

Slideshow

Zpět na Foto Safari

Partner FOTOŠKODA.cz

Partnerem fotosafari INDIE 2012 – II turnus je společnost Foto Škoda.

FOTO SAFARI INDIE 2012 - II turnus

Termín : 3. 5. – 15. 5. 2012

 

Foto Safari, které vás zavede do zcela nové destinace. Pobyt  je situován do oblasti NP Kanha a Bandavgarh, kde jsou ideální podmínky pro pozorování a fotografování tygrů.
 
Je třeba si uvědomit, že fotografování v džungli je náročnější, než fotografování zvířat např. na otevřených afrických savanách a také dohledání zvířat je obtížnější.  Pro cestu jsme proto zvolili období sucha, kdy je v parcích pouze nízká vegetace a šance na dohledání tygrů se tak podstatně zvyšuje. Kromě tygrů se můžete těšit například i na různé kopytníky, ptáky nebo hulmany. Foto Safari proběhne pod vedením fotografa Václava Šilhy.
 
 
Na co se můžete těšit ?
 • na  novou destinaci
 • na safari v otevřených vozech ( dva výjezdy každý den)
 • na garanci max. počtu fotografů v jednom voze – max. 2
 • na  tygry a další zvířata obývající indickou džungli  

 

Parky, které navštívíte:

 

Národní park Kanha:

NP Kanha se rozkládá na ploše 1 945  km2. Kromě tygrů jsou zde k vidění i další zvířata typická pro indickou džungli. Byla to právě oblast Kanha, která spisovatele Rudyarda Kiplinga inspirovala k napsání celosvětového bestselleru  “Kniha džunglí”.
 
Národní park Bandavgarh:
 
Menší park ležíci v pásmu pohoří Vindhya je znám jako místo s velkou koncentrací volně žijících tygrů. Kromě šelem s klasickým zbarvením je park znám i jako teritorium bílých tygrů!
 

Trasa: Dillí – Jabalpur – Kanha – Bandavgarh – Khajuraho - Dillí

 

Program:
Den 1  ( 3. 5.) – Ve 12,05 hod odlet  z Prahy do Istanbulu. Přistání v Istanbulu v 15,30 hod. V 19,55 odlet z Istanbulu do Dillí
 
Den 2  ( 4. 5.)  – Přistání v Dillí ve 4,20 hod. V 6, 20 hod odlet do Jabalpuru. Přistání  v Jabalpuru v 8, 30 hod. Následně pozemní  transfer do NP Kanha ( cca 5 hodin), kde se ubytujete a budete si moci po zbytek dne odpočinout po dlouhé cestě. Ubytování ve dvoulůžkových  klimatizovaných pokojích v Kanha Jungle Lodge.  Jedná  se o přírodně laděný rezort ve vzdálenosti pouze 1 km od brány parku ( v Indii není ubytování uvnitř národních parků možné). Během pobytu v Kanha  je v ceně pobytu plná penze. 
 
Den 3 – 6  ( 5. 5. – 8. 5. )  – Pobyt v NP Kanha. Denně dva safari výjezdy v doprovodu průvodců, jejichž hlavním cílem bude nalezení a fotografování tygrů. Výjezdy budou realizovány vždy časně ráno a odpoledne. Oběd a odpočinek v lodge. Plná penze.
 
Den 7  ( 9. 5. ) –  Volné ráno v lodge a následně odjezd do NP Bandavgarh. Transfer zhruba 6 hodin. Po příjezdu ubytování v klimatizovaných dvoulůžkových pokojích v Bandavgarh Jungle Lodge. Po zbytek dne volno. Lodge leží v docházkové vzdálenosti od brány parku a její zahrada je známá výskytem motýlů, ptáků a dalších zvířat – např. hulmanů.
 
Upozornění: středa je v indických národních parcích zavírací den, proto není safari výjezd v tento den možný !
 
Během pobytu v NP Bandavgarh je v ceně pobytu zahrnuta plná penze.
 
Den 8 – 11  ( 10. 5. - 13. 5. ) – Pobyt v NP Bandavgarh. Denně dva safari výjezdy v doprovodu průvodců, jejichž hlavním cílem bude nalezení a fotografování tygrů. Výjezdy budou realizovány vždy časně ráno a odpoledne. Oběd a odpočinek v lodge. Plná penze.
 
Den 12 ( 14. 5. )–  Ráno transfer ( cca 5 hodin) do Khajuraho a ve 13, 55 hod odlet do Dillí. Přistání v Dillí v 16, 40 hod. Transfer do hotelu Grand. Jedná se o pětihvězdičkový hotel v centru města. Večeře v hotelu je v ceně pobytu.
 
Den 13  ( 15. 5.) – Budíček po půlnoci. Transfer na letiště a ve 6,05 hod odlet do Istanbulu. Přistání v Istanbulu v 10,25 hod. V 16,35 hod odlet do Prahy. Přistání v Praze v 18,15 hod.
 

Cena zájezdu:

 

Cena vychází z předpokladu ubytování účastníků ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkové ubytování je možné za příplatek – viz. níže
 
76 850, - Kč - včetně mezinárodních a vnitrostátních letenek a jejich příplatků
 
Příplatek za jednolůžkové ubytování (na vyžádání): 9 980,- Kč
 

Cena pobytu zahrnuje:

 

 • Mezinárodní zpáteční letenku na trase Praha – Istanbul – Dillí včetně všech letištních, palivových a bezpečnostních příplatků
 • Vnitrostátní letenky ( včetně všech příplatků) na trase Dillí – Jabalpur a Khajuraho – Dillí
 • Výše uvedené ubytování
 • Při pobytu v parcích – plná penze
 • Večeři při pobytu v Dillí
 • Dva safari výjezdy v otevřených vozech denně ( viz výše uvedený program). Max. počet osob v jednom voze – 2
 • Odborný doprovod fotografa Václava Šilhy
 • Vstupné do obou parků
 • Služby místních anglicky hovořících odborných průvodců
 • Vládní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

 

Cena pobytu nezahrnuje:

 

 • Víza Indie – možnost zajistit si samostatně nebo prostřednictvím naší CK
 • Nápoje, spropitné a další výdaje osobní spotřeby
 • Cestovní/zdravotní/zavazadlové/storno pojištění
 • Jakékoli jiné věci neuvedené výše v odstavci “Cena zahrnuje”

 

Nezávazná rezervace zájezdu:

K nezávazné rezervaci zájezdu stačí pouze jeden krok – vyplnit následující formulář:

* Vaše jméno a příjmení
* Email pro odpověď
* Telefon
* Váš vzkaz
 

Copyright © 2008–2013 Václav Šilha. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele a majitele www stránek zakázáno. Vyrobil PolyWeb.cz