FOTO SAFARI INDIE 2012 - proběhlo

Zájezd č.: 42012
Termín: 19. 4. - 1. 5. 2012
Počet členů výpravy: max. 8

 • Tygři
 • Národní parky Kahna a Bandavgarh
 • Max 2 osoby v jednom voze na safari

FOTO SAFARI INDIE 2012 - Novinka !

 • Tygři
 • Národní parky Kahna a Bandavgarh
 • Max 2 osoby v jednom voze na safari
Číslo expedice: 42012
Počet míst: 8
Expedice od: 19.4.2012
Expedice do: 1.5.2012

Průvodce

Václav Šilha
fotograf
S fotoaparátem v ruce už procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí. Jeho snímky byly zveřejněny např. v BBC Wildlife Magazine, National Geographic a v dalších titulech napříč celým světem. S jeho tvorbou se mohou pravidelně setkávat návštěvníci různých fotografických výstav a přednášek. Je držitelem druhé ceny v rámci novinářské soutěže Czech Press Photo 2006, první ceny Zlaté oko za rok 2012 a ceny Trigema 2014. V roce 2012 obdržel v rámci 16 mezinárodního bienále FIAP v Norsku zlatou medaili NSFF. Je spoluautorem knih „Divoká planeta“, „Afrika v nás“ a „Afrika v nás II“.

Mapa

Slideshow

Zpět na Foto Safari

Partner FOTOŠKODA.cz

Partnerem fotosafari INDIE 2012 je společnost Foto Škoda.

Litujeme, ale tato akce je již plně obsazená.
 
Foto Safari, které vás zavede do zcela nové destinace. Pobyt  je situován do oblasti NP Kanha a Bandavgarh, kde jsou ideální podmínky pro pozorování a fotografování tygrů.
 
 
Je třeba si uvědomit, že fotografování v džungli je náročnější, než fotografování zvířat např. na otevřených afrických savanách a také dohledání zvířat je obtížnější.  Pro cestu jsme proto zvolili období sucha, kdy je v parcích pouze nízká vegetace a šance na dohledání tygrů se tak podstatně zvyšuje. Kromě tygrů se můžete těšit například i na různé kopytníky, ptáky nebo hulmany. Foto Safari proběhne pod vedením fotografa Václava Šilhy.
 
Na co se můžete těšit ?
 • na  novou destinaci
 • na safari v otevřených vozech ( dva výjezdy každý den)
 • na garanci max. počtu fotografů v jednom voze – max. 2
 • na  tygry a další zvířata obývající indickou džungli  

 

Parky, které navštívíte:

 

NP Kanha:
NP Kanha se rozkládá na ploše 1 945  km2. Kromě tygrů jsou zde k vidění i další zvířata typická pro indickou džungli. Byla to právě oblast Kanha, která spisovatele Rudyarda Kiplinga inspirovala k napsání celosvětového bestselleru  “Kniha džunglí”.
 
 
NP Bandavgarh:
Menší park ležíci v pásmu pohoří Vindhya je znám jako místo s velkou koncentrací volně žijících tygrů. Kromě šelem s klasickým zbarvením je park znám i jako teritorium bílých tygrů!
 

Trasa: Dillí – Jabalpur – Kanha – Bandavgarh – Khajuraho - Dillí

Program fotosafari:

Den 1  ( 19. 4.) – Ve 12,05 hod odlet  z Prahy do Istanbulu. Přistání v Istanbulu v 15,30 hod. V 19,55 odlet z Istanbulu do Dillí
 
Den 2  ( 20. 4.)  – Přistání v Dillí ve 4,20 hod. V 6, 20 hod odlet do Jabalpuru. Přistání  v Jabalpuru v 8, 30 hod. Následně pozemní  transfer do NP Kanha ( cca 5 hodin), kde se ubytujete a budete si moci po zbytek dne odpočinout po dlouhé cestě. Ubytování ve dvoulůžkových  klimatizovaných pokojích v Kanha Jungle Lodge.  Jedná  se o přírodně laděný rezort ve vzdálenosti pouze 1 km od brány parku ( v Indii není ubytování uvnitř národních parků možné). Během pobytu v Kanha  je v ceně pobytu plná penze. 
 
Den 3 – 6  ( 21. 4. – 24. 4.) )  – Pobyt v NP Kanha. Denně dva safari výjezdy v doprovodu průvodců, jejichž hlavním cílem bude nalezení a fotografování tygrů. Výjezdy budou realizovány vždy časně ráno a odpoledne. Oběd a odpočinek v lodge. Plná penze.
 
Den 7  ( 25. 4.)  –  Volné ráno v lodge a následně odjezd do NP Bandavgarh. Transfer zhruba 6 hodin. Po příjezdu ubytování v klimatizovaných dvoulůžkových pokojích v Bandavgarh Jungle Lodge. Po zbytek dne volno. Lodge leží v docházkové vzdálenosti od brány parku a její zahrada je známá výskytem motýlů, ptáků a dalších zvířat – např. hulmanů.
 
Upozornění: středa je v indických národních parcích zavírací den, proto není safari výjezd v tento den možný !
 
Během pobytu v NP Bandavgarh je v ceně pobytu zahrnuta plná penze.
 
Den 8 – 11  ( 26. 4. – 29. 4.) – Pobyt v NP Bandavgarh. Denně dva safari výjezdy v doprovodu průvodců, jejichž hlavním cílem bude nalezení a fotografování tygrů. Výjezdy budou realizovány vždy časně ráno a odpoledne. Oběd a odpočinek v lodge. Plná penze.
 
Den 12 ( 30. 4.)  –  Ráno transfer ( cca 5 hodin) do Khajuraho a ve 13, 55 hod odlet do Dillí. Přistání v Dillí v 16, 40 hod. Transfer do hotelu Grand. Jedná se o pětihvězdičkový hotel v centru města. Večeře v hotelu je v ceně pobytu.
 
Den 13  ( 1. 5.) – Den 13  ( 1. 5.) – Budíček po půlnoci. Transfer na letiště a ve 6,05 hod odlet do Istanbulu. Přistání v Istanbulu v 10,25 hod. V 16,35 hod odlet do Prahy. Přistání v Praze v 18,15 hod.

Cena zájezdu:

Cena vychází z předpokladu ubytování účastníků ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkové ubytování je možné za příplatek – viz. níže

76 850, - Kč - včetně mezinárodních a vnitrostátních letenek a jejich příplatků

Příplatek za jednolůžkové ubytování (na vyžádání)  : 9 980,- Kč

Cena pobytu zahrnuje:

 • Mezinárodní zpáteční letenku na trase Praha – Istanbul – Dillí včetně všech letištních, palivových a bezpečnostních příplatků
 • Vnitrostátní letenky ( včetně všech příplatků) na trase Dillí – Jabalpur a Khajuraho – Dillí
 • Výše uvedené ubytování
 • Při pobytu v parcích – plná penze
 • Večeři při pobytu v Dillí
 • Dva safari výjezdy v otevřených vozech denně ( viz výše uvedený program). Max. počet osob v jednom voze – 2
 • Odborný doprovod fotografa Václava Šilhy
 • Vstupné do obou parků
 • Služby místních  anglicky hovořících odborných průvodců
 • Vládní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

 

Cena pobytu nezahrnuje:

 • Víza Indie – možnost zajistit si samostatně nebo prostřednictvím naší CK
 • Nápoje, spropitné a další výdaje osobní spotřeby
 • Cestovní/zdravotní/zavazadlové/storno pojištění
 • Jakékoli jiné věci neuvedené výše v odstavci “Cena zahrnuje”.

 

Nezávazná rezervace zájezdu:

K nezávazné rezervaci zájezdu stačí pouze jeden krok – vyplnit následující formulář:

* Vaše jméno a příjmení
* Email pro odpověď
* Telefon
* Váš vzkaz
 

Copyright © 2008–2013 Václav Šilha. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele a majitele www stránek zakázáno. Vyrobil PolyWeb.cz