FOTO SAFARI MADAGASKAR - I turnus - proběhlo

Zájezd č.: 1012012
Termín: 19. 10.  – 1. 11. 2012

 • Fotografování lemurů v NP Andasibe
 • Soukromá rezervace Berenty
 • Proslulé madagaskarské baobaby

FOTO SAFARI MADAGASKAR – I turnus

 • Fotografování lemurů v NP Andasibe
 • Soukromá rezervace Berenty
 • Proslulé madagaskarské baobaby
Číslo expedice: 1012012
Expedice od: 19.10.2012
Expedice do: 1.11.2012

Průvodce

Václav Šilha
fotograf
S fotoaparátem v ruce už procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí. Jeho snímky byly zveřejněny např. v BBC Wildlife Magazine, National Geographic a v dalších titulech napříč celým světem. S jeho tvorbou se mohou pravidelně setkávat návštěvníci různých fotografických výstav a přednášek. Je držitelem druhé ceny v rámci novinářské soutěže Czech Press Photo 2006, první ceny Zlaté oko za rok 2012 a ceny Trigema 2014. V roce 2012 obdržel v rámci 16 mezinárodního bienále FIAP v Norsku zlatou medaili NSFF. Je spoluautorem knih „Divoká planeta“, „Afrika v nás“ a „Afrika v nás II“.
Zpět na Foto Safari

Partner FOTOŠKODA.cz

Partnerem fotosafari MADAGASKAR – I turnus 2012 je společnost Foto Škoda.

FOTO SAFARI MADAGASKAR - I turnus

Madagaskar - Termín: 19. 10. – 1. 11. 2012. Litujeme, ale tato akce je již vyprodaná

Premiérové Foto Safari, které vás zavede za lemury a dalšími madagaskarskými živočichy do pralesa NP Andasibe nebo do soukromého parku Berenty, kde budete moci lemury fotografovat v jiném prostředí. Navštívíme také soukromou rezervaci Kirindy, který je mj. domovem největší madagaskarské šelmy fossy. Neopomeneme ani proslulé madagaskarské baobaby, které budeme fotografovat při západu a východu slunce. Madagaskar je velký ostrov a jednotlivá výše uvedená místa jsou od sebe velmi vzdálená. Z tohoto důvodu se mezi nimi budeme přemisťovat letecky, jinak by nebylo možné je v tak krátkém časovém úseku navštívit.

Parky, které navštívíte:

Národní park Andasibe:

Park je tvořen původním deštným pralesem a na Madagaskaru je bohužel jedním z posledních míst, kde byl tento typ lesa zachován. Kromě množství ptáků a chameleonů jej obývá 11 druhů lemurů, včetně největšího lemura indri. Park je proslulý také díky divokým orchidejím. Fotografování v pralese není jednoduché, a to nejen díky světelným podmínkám, ale také díky tomu, že zvířata se mnohdy pohybují v korunách stromů a někdy bývá těžké se k nim dostat. Je to ale velká fotografická zkušenost a i kdyby nám přímo v pralese nepřálo štěstí, vynahradíme si vše při návštěvě tzv. Lemuřího ostrova, která je také součástí pobytu v Andasibe. Jedná se o malý ostrůvek ohraničený vodou, který obývá několik druhů lemurů, kteří sem byli vysazeni a dají se zde snadno fotografovat.

Rezervace Kirindy:

Setkáme se zde s jiným ekosystémem než v Andasibe. Rezervaci tvoří suché opadavé stromy. Rezervaci obývají lemuři a několik endemických druhů plazů. Je domovem největší madagaskarské šelmy fossy. To, že jí spatříme rozhodně zaručit nelze, ale pokusíme se své šance zvýšit tím, že jednu noc přespíme přímo v srdci parku. Předem upozorňujeme, že na rozdíl od ubytování v průběhu celého pobytu, zde nelze čekat vysoký standard ubytování. Ubytujeme se v jednom z pouhých dvou kempů, které jsou v rezervaci, a které mají pouze základní vybavení. Ubytování bude realizováno ve dvoulůžkových pokojích, popřípadě stanech vybavených postelemi, sprchy a toalety jsou společné.

Baobab Avenue:

Návštěva Madagaskaru by nemohla být úplná bez fotografování obrovských baobabů, kterými je tento ostrov proslulý. Baobabům se budeme věnovat vždy za svítání a při západu slunce.

Rezervace Berenty:

Soukromou rezervaci, ležící na jihu ostrova, zhruba 80 km od Port Dauphin, obklopují sisalové plantáže. Je jedním z nejlepších míst pro fotografování lemurů opravdu zblízka. Obývá jí ale i řada plazů a zástupců ptačí říše.

Trasa a program:

Upozorňujeme, že vzhledem k možným změnám vnitrostátních přeletů může být níže uvedený program ještě dodatečně lehce pozměněn.

Antananarivo – Morondava – Kirindy – Baobab Avenue – NP Andasibe –  Berenty – Fort Dauphin – Antananarivo

Den 1 (19. 10.) – V 7:10 hod odlet z Prahy (Air France) do Paříže. Přílet do Paříže v 9:00 hod. V 10:45 hod odlet do Antananariva, kde přistaneme ve 22:05 hod. Transfer do hotelu.

Den 2 (20. 10.) – Po snídani transfer na letiště a odlet do Morondavy, na západním pobřeží ostrova. Transfer vozy 4×4 do rezervace Kirindy. Upozorňujeme, že uvnitř rezervace lze čekat pouze jednoduchý typ ubytování, který má společné sociální zařízení. V tento den podnikneme noční procházku rezervací, která nás seznámí se zvířecími obyvateli rezervace, kteří jsou aktivní především v noci. Polopenze.

Den 3 (21. 10.) - Tento den strávíme v rezervaci Kirindy a později odpoledne se přesuneme do oblasti Baobab Avenue, kde budeme fotografovat při západu slunce. Později transfer do komfortního ubytovacího zařízení v oblasti Morondava. Ubytování ve dvoulůžkových bungalovech. Polopenze.

Den 4 ( 22. 10.) – V tento den si přivstaneme, abychom byli v oblasti baobab Avenue už za svítání. Později návrat do hotelu a odpočinek, v podvečer se k baobabům a jejich fotografování vrátíme ještě jednou. Polopenze.

Den 5 ( 23. 10.) – Transfer na letiště a odlet do Antananariva, odkud se přesuneme do NP Andasibe, který je od hlavního města vzdálen zhruba 3 hodiny jízdy. Pokud to čas dovolí, stavíme se krátce v malé soukromé zahradě Morozevo, která nabízí dobré podmínky pro fotografování chameleonů. Ubytování v komfortní Vakona Forest Lodge. Pro zájemce bude připravena noční vycházka, během které se seznámíme se zvířaty aktivními v nočních hodinách. Polopenze.

Den 6 ( 24. 10.) – V tento den podnikneme výpravu do srdce parku, kde lze mj. očekávat setkání s největším lemurem indri. Navštívíme také Lemuří ostrov, který nabízí dobré podmínky pro fotografování těchto zvířat. Polopenze.

Den 7 ( 25. 10.) – Podnikneme další výpravy do srdce NP Andasibe. Polopenze.

Den 8 ( 26. 10.) – Odjezd do Antananariva, transfer na letiště a odlet do Fort Dauphin, odkud se přesuneme do rezervace Berenty. Zájemci zde mohou po příjezdu absolvovat noční vycházku rezervací. Ubytování v bungalovech v srdci rezervace. Polopenze.

Den 9 ( 27. 10.) – Celodenní fotografování v rezervaci Berenty. Polopenze.

Den 10 ( 28. 10.) – Dopoledne další fotografování v rezervaci Berenty a odpoledne odjezd do Fort Dauphin na pobřeží. Ubytování v komfortním hotelu. Polopenze.

Den 11 ( 29. 10.) – Podnikneme výlet do malebné zátoky Lokaro Bay, kde je možné fotografovat různé scenérie nebo místní flóru. Zastavíme se také v malé rybářské vesnici Evatra, kde bude možné fotografovat život místních obyvatel. Polopenze.

Den 12 ( 30. 10. ) – Transfer na letiště a odlet do Antananariva. Po příletu krátká zastávka na místním trhu rukodělných výrobků. Transfer do hotelu. Polopenze.

Den 13 ( 31. 10.) – Navštívíme naposledy lemury v malém parku asi hodinu cesty od Antananariva. Večer povečeříme ve folklorní restauraci a následně odjedeme na letiště. Polopenze.

Den 14 ( 1. 11.) – V 01:30 hod  odlet do Paříže. Přistání v Paříži v 10:35 hod. Ve 13:10 odlet do Prahy. Přistání v Praze ve 14:45 hod.

Cena zájezdu:

76 850,– Kč + mezinárodní letenka 32 300,– Kč ( včetně všech letištních, palivových a bezpečnostních příplatků)

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Program dle výše zmíněného itineráře
 • Stravování dle výše zmíněného itineráře – polopenze. Obědy na vlastní náklady
 • Ubytování dle výše zmíněného itineráře – dvoulůžkové pokoje
 • Veškeré transfery
 • Letenky včetně všech letištních poplatků na trase Antananarivo – – Morondava – Antananarivo
 • Letenky včetně všech letištních poplatků na trase Antananarivo – Fort Dauphin – Antananarivo
 • Vstupné do všech parků a poplatky za místní průvodce v jednotlivých rezervacích
 • Doprovod místního anglicky hovořícího průvodce na celé trase
 • Odborný doprovod Václava Šilhy
 • Vládní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena pobytu nezahrnuje:

 • Mezinárodní letenky v ceně 32 300,– Kč
 • Obědy
 • Nápoje, spropitné a další výdaje osobní spotřeby
 • Cestovní/zdra­votní/zavazadlo­vé/storno pojištění
 • Případné fakultativní aktivity na místě
 • Jakékoli jiné věci neuvedené výše v odstavci “Cena zahrnuje”.

Nezávazná rezervace zájezdu:

K nezávazné rezervaci zájezdu stačí pouze jeden krok – vyplnit následující formulář:

* Vaše jméno a příjmení
* Email pro odpověď
* Telefon
* Váš vzkaz
 

Copyright © 2008–2013 Václav Šilha. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele a majitele www stránek zakázáno. Vyrobil PolyWeb.cz