FOTO SAFARI YELLOWSTONE 2012 - proběhlo

Zájezd č.: 92012
Termín: 25.9.2012 - 7.10.2012

 • NP Yellowstone a Grand Teton
 • Fotografování bizonů, losů, jelenů wapiti a dalších zvířat v jejich přirozeném prostředí
 • Atraktivní krajina – gejzíry, vodopády, horská panoramata

FOTO SAFARI YELLOWSTONE

 • NP Yellowstone a Grand Teton
 • Fotografování bizonů, losů, jelenů wapiti a dalších zvířat v jejich přirozeném prostředí
 • Atraktivní krajina – gejzíry, vodopády, horská panoramata
Číslo expedice: 92012
Expedice od: 25.9.2012
Expedice do: 7.10.2012

Průvodce

Rostislav Stach
wildlife fotograf
Fotografování se věnuje již více než třicet let. Na soutěžích Czech Press Photo získal v kategorii Příroda a životní prostředí postupně třetí, druhou i první cenu. Kromě dalších cen obdržel v roce 2004 Uměleckou cenu ČMMJ a v roce 2006 1.cenu v mezinárodní soutěži IFWP v kategorii Příběh. Je členem mezinárodní fotografické skupiny SHAPE, která fotograficky mapuje ostrovy Nizozemských Antil. Je autorem úspěšné knihy „Fotolovy – naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě“, která vyšla v ČR a později i v Polsku a také jejího dalšího aktualizovaného pokračování, které vyšlo na podzim roku 2011.

Mapa

Video

Slideshow

Zpět na Foto Safari

Partner FOTOŠKODA.cz

Partnerem fotosafari YELLOWSTONE 2012 je společnost Foto Škoda.

Národní parky Yellowstone a Grand Teton.

Akce zaměřená na fotografování zvířat v prostředí národních přírodních parků  se uskuteční pod vedením fotografa Ros­tislava Stacha, kterého snad ani není třeba blíže představovat. Yellowstone a Grand Teton jsou jeho oblíbenými destinacemi a pod jeho vedením se tak podíváme na ta nejzajímavější místa. Více informací o Rostislavu Stachovi, včetně ukázek jeho fotografií (nejen) z této oblasti , naleznete na www.fotolovy.cz .

Akce je určená všem zájemcům o fotografování přírody. Většinu času budeme trávit přímo v terénu, kde si v praxi budete moci vyzkoušet práci fotografa divoké přírody. V průběhu těchto výjezdů se ale také dozvíte mnoho zajímavého z teorie fotografování a Rosťa se s vámi podělí i o své bohaté zkušenosti pokud jde o práci s divokými zvířaty. Foto Safari je vhodné i pro ty, kteří sami nefotografují, ale chtěli by na cestě doprovodit svého partnera či rodinného příslušníka. V průběhu akce záleží jen na vás, na kolik se fotografování budete chtít věnovat a nebo zda dáte přednost tomu, užívat si jednoduše krásu severoamerické přírody.

Doprava bude na místě realizována vlastními vozy, což nám v parcích poskytne maximální volnost. Během fotografování v NP Yellowstone je zajištěno stravování (snídaně a obědy) formou pikniku, tak abychom měli možnost věnovat se fotografování v parku po celý den.

PROGRAM FOTO SAFARI:

Pobyt zahájíme v NP Yellowstone, odkud se pak na 3 dny přesuneme do neméně zajímavého NP Grand Teton, abychom se pak opět vrátili do Yellowstone. Oba tyto parky nabízejí nejen množství různé zvěře, ale na své si zde přijdou zejména milovníci krajinářské fotografie. Tektonicky aktivní krajina se pyšní nejen horkými gejzíry, ale i vodopády a úchvatnými horskými panoramaty. Ze zvířat, která se zde vyskytují,  jmenujme alespoň bizony, losy, jeleny wapiti, vydry nebo kojoty. Výskyt zvířat samozřejmě ga­rantovat nelze, ale vzácněji je možné se zde setkat i s černým medvědem a případně i s vlky.

 

Den 1 - 25. 9. -  V 7,10 hodin odlet  z Prahy do Paříže (CDG). Přistání v CDG v 9,00 hod. V 10,50 hod odlet do SaltLake City (SLC). Přistání v SLC ve 14,00 hod. Ve 20,00 hod odlet do Bozeman. Přistání v Bozeman ve 21,13 hod. Transfer do hotelu poblíž letiště. V tento den je strava buď na palubě letadel, nebo na vlastní náklady. 
 
Den 2 -  26. 9. - Po snídani ( v ceně) vyzvednutí pronajatých vozů  a přesun do oblasti NP Yellowstone. Cestou zastávka v místním nákupním středisku, kde pro vás obstaráme zásoby pro plánované pikniky, a kde si případně můžete nakoupit věci, které by vám v Yellowstone mohly chybět. Bude zde také možnost zakoupit si něco k obědu, který je v tento den na vlastní náklady.  Ubytování v městečku Gardiner (5 minut cesty od brány parku) v Absaroka Lodge. Dvoulůžkové pokoje. Pokud to čas příjezdu na místo dovolí ( předpokládáme příjezd v odpoledních hodinách) , pak v podvečer absolvujeme  první výpravu do nitra NP Yellowstone. Večeře na vlastní náklady v městečku Gardiner.
 
Den 3  a 4  (27. 9. - 28. 9. ) - Fotografování v NP Yellowstone. Snídaně a oběd formou pikniku v parku ( v ceně pobytu). Večeře na vlastní náklady ve městečku Gardiner.  
 
Den 5 - 29. 9. - Odjezd do NP Grand Teton. Cestou zastávky na fotografování. Snídaně a oběd formou pikniku cestou (v ceně pobytu).  Příjezd na místo v odpoledních hodinách. Ubytování v hotelu The Inn at Jackson Hole. Po zbytek dne volno. Večeře na vlastní náklady v hotelu.
 
Den 6 a 7 - 30. 9. – 1. 10.  - Fotografování v Grand Teton. Jedná se o menší park a proto bude veškeré stravování (během pobytu v Jackson Hole je stravování na vlastní náklady) probíhat vždy v hotelu, kam se budeme na jídlo vracet. V hotelu je k dispozici restaurace, příjemný bar a v blízkosti několik obchůdků. 
 
Den 8 - 2. 10. - Po snídani odjezd zpět do NP Yellowstone. Oběd s sebou formou piknikového balíčku ( v ceně pobytu). Cestou fotografování a příjezd do Gardineru v pozdních odpoledních hodinách.  Ubytování opět v Absaroka Lodge. Večeře na vlastní náklady ve městečku Gardiner.  
 
Den 9 - 11 (3. 10. - 5. 10.)  - Fotografování v NP Yellowstone. Snídaně a oběd formou pikniku v parku ( v ceně pobytu). Večeře na vlastní náklady ve městečku Gardiner.  
 
Den 12 - 6. 10. - Po snídani odjezd na letiště v Bozeman. Vrácení vozů a ve 14, 40 odlet do Minneapolis (MSP). Přistání v Minneapolis v 18, 07 hod. Ve 21,35 hod odlet do AMS.  
 
Den 13 - 7. 10. – Ve 13,00 hod přistání v AMS. V 17,10 hod odlet do Prahy. Přistání v Praze v 18,40 hod.

Doporučené fotografické vybavení:

Stativ - budeme vystupovat z vozů a fotografovat zvířata i krajinu ze země. Dobré uplatnění najde i pažba, s níž je možné pohotově fotografovat zvířata z ruky.

Na zvířata doporučuje Rostislav Stach objektiv s oh­niskem 300 mm, který sám během svých pobytů v Yellowstone používá jednoznačně nejčastěji. Další doporučený objektiv ( pro toho, kdo jej vlastní) může být 4/500 mm, který lze použít i v kom­binaci s TC 1,4×.

Na krajiny se hodí širokoúhlý objektiv, vhodný je 16–35 mm nebo 28–135 mm, ideální je použití objektivu  s rozsahem 24–105 mm.

Dále doporučujeme - dostatek karet do fotoaparátu, náhradní akumulátory do foťáku, nabíječky, databanku, notebook, kabelovou nebo bezdrátovou spoušť, velmi užitečný je lupový nástavec na displej, který najde své uplatnění téměř vždy. Užitečné jsou také filtry, především polarizačníUV.

Výše uvedený seznam má pouze doporučující charakter a není samozřejmě podmínkou pro účast na Foto Safari. Případné dotazy k fotografickému vybavení můžete adresovat přímo Rostislavu Stachovi - r.stach@fotolovy.cz  nebo tel : 608 15 15 72.

Cena zájezdu:

Cena: 81980,–Kč + letištní poplatky cca 8900,–Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji.

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Mezinárodní letenku na trase Praha-Amsterodam-Minneapolis-Bozeman-Minneapolis-Amsterodam-Praha
 • Ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu
 • Stravování v rozsahu uvedeném v programu
 • V průběhu fotografování v parku bude ve vozech k dispozici balená pitná voda
 • Dopravu pronajatými vozy-flexibilita
 • Veškeré pohonné hmoty
 • Neomezený počet najetých kilometrů
 • Odborný doprovod profesionálního fotografa Rostislava Stacha
 • Vstupné do obou parků
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • Letištní, bezpečností a palivové příplatky v celkové hodnotě cca 8 900,– Kč ( přesná částka bude vyčíslena při konečném doplatku pobytu)
 • Vízum do USA – každý účastník je povinen si jej před odjezdem sám zřídit prostřednictvím jednoduchého elektronického formuláře (ESTA). Poradíme vám, jak postupovat.
 • Cestovní zavazadlové a storno pojištění
 • Nápoje ( mimo fotografování v terénu, kdy bude vevozech k dispozici balená pitná voda) a další výdaje osobní spotřeby
 • Jakékoli jiné položky neuvedené výše v odstavci “Cena zahrnuje”.

Nezávazná rezervace zájezdu:

K nezávazné rezervaci zájezdu stačí pouze jeden krok – vyplnit následující formulář:

* Vaše jméno a příjmení
* Email pro odpověď
* Telefon
* Váš vzkaz
 

Copyright © 2008–2013 Václav Šilha. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele a majitele www stránek zakázáno. Vyrobil PolyWeb.cz