FOTO SAFARI ZIMNÍ YELLOWSTONE 2014 – proběhlo

Číslo expedice: 12014
Expedice od: 9.2. - 20.2.2014

 • NP Yellowstone v zimě – NOVINKA!!!
 • Lamar – království vlků
 • Výlety snowmobilem do uzavřených částí parku
 • Gejzír Old Faithfull a vodopád v Grand Canyonu v zimě

FOTO SAFARI ZIMNÍ YELLOWSTONE 2014

 • NP Yellowstone v zimě – NOVINKA!!!
 • Lamar – království vlků
 • Výlety snowmobilem do uzavřených částí parku
 • Gejzír Old Faithfull a vodopád v Grand Canyonu v zimě
Číslo expedice: 12014
Expedice od: 9.2.2014
Expedice do: 20.2.2014

Průvodce

Rostislav Stach
wildlife fotograf
Fotografování se věnuje již více než třicet let. Na soutěžích Czech Press Photo získal v kategorii Příroda a životní prostředí postupně třetí, druhou i první cenu. Kromě dalších cen obdržel v roce 2004 Uměleckou cenu ČMMJ a v roce 2006 1.cenu v mezinárodní soutěži IFWP v kategorii Příběh. Je členem mezinárodní fotografické skupiny SHAPE, která fotograficky mapuje ostrovy Nizozemských Antil. Je autorem úspěšné knihy „Fotolovy – naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě“, která vyšla v ČR a později i v Polsku a také jejího dalšího aktualizovaného pokračování, které vyšlo na podzim roku 2011.

Video

Zpět na Foto Safari

Partner FOTOŠKODA.cz

Partnerem Foto Safari ZIMNÍ YELLOWSTONE 2014 je společnost Foto Škoda.

Národní park Yellowstone:

Je jen málo míst na světě, které na jednom místě nabízejí tolik přírodních krás, jako právě NP Yellowstone. Až dosud jsme se sem za kouřícími gejzíry, vodopády, bizony, losy či jeleny wapiti vydávali na podzim. Nově jsme pro vás nyní připravili fotografickou výpravu do Yellowstonu, jak jej ještě neznáte. Do Yellowstonu zakletého ve sněhu a ledu a zahaleného do oblaků páry stoupající z horkých pramenů. Do Yellowstonu, kde se na srsti bizonů sráží jinovatka a krajem se nese táhlé vlčí vytí…

Vlci také budou hlavním tématem naší cesty. V únoru, kdy se do Yellowstonu vydáme, zde totiž probíhají jejich námluvy. S místním expertem se vydáme za vlčími smečkami z údolí Lamar, budeme fotografovat bizony a další zvířata, která se v mrazu stahují co nejblíže k horkým pramenům. Výskyt zvířat ve volné přírodě samozřejmě nelze garantovat, ale uděláme vše pro vytvoření optimálních podmínek pro jejich pozorování a fotografování. Nevynecháme samozřejmě ani největší atrakce parku, jakými je Grand Canyon s jeho vodopádem nebo proslulý gejzír Old Faithfull.

Akce se uskuteční pod vedením fotografa Ros­tislava Stacha, kterého snad ani není třeba blíže představovat. Yellowstone navštívil už mnohokrát a patří k jeho oblíbeným destinacím. Více informací o Rostislavu Stachovi, včetně ukázek jeho fotografií (nejen) z této oblasti, naleznete na www.fotolovy.cz 

Akce je určená všem zájemcům o fotografování přírody. Většinu času budeme trávit přímo v terénu, kde si v praxi budete moci vyzkoušet práci fotografa divoké přírody. V průběhu těchto výjezdů se ale také dozvíte mnoho zajímavého z teorie fotografování a Rosťa se s vámi podělí i o své bohaté zkušenosti pokud jde o práci s divokými zvířaty. Foto Safari je vhodné i pro ty, kteří sami nefotografují, ale chtěli by na cestě doprovodit svého partnera či rodinného příslušníka. V průběhu akce záleží jen na vás, nakolik se fotografování budete chtít věnovat,  nebo zda dáte přednost tomu, užívat si jednoduše zimní krásu severoamerické přírody.

Ještě než se na tuto akci přihlásíte, je třeba uvědomit si některá specifika této zimní akce. V Yellowstonu mohou v únoru panovat i kruté mrazy, je proto naprosto nutné nepodcenit dobrou zimní výbavu. Nikdy se však nebudeme pohybovat daleko od vozů, a tak budete mít v průběhu dne vždy možnost se zde zahřát. Pro veřejnost je v zimě otevřena pouze severní část parku, která je ale zajímavá právě z hlediska výskytu vlků. V průběhu akce ale podnikneme také 2 celodenní výlety speciálními snowmobily i do uzavřených částí parku, kde navštívíme jeho nejproslulejší atrakce, jakými jsou Grand Canyon s jeho vodopádem a proslulý gejzír Old Faithfull. Je nutné si uvědomit, že v průběhu zimy mohou v Yellowstonu nastat i některé nepředvídatelné situace. Týká se to zejména sněhových podmínek. Program proto budeme na místě přizpůsobovat aktuální povětrnostní a sněhové situaci.

Doprava bude po většinu akce realizována vlastními vozy, což nám v otevřené části parku poskytne maximální volnost a flexibilitu. Vý­lety do nitra parku podnikneme ve spolupráci s místními operátory speciálními snowmobily. Výlety budou organizovány jako privátní a k naší skupině fotografů nebude přidáván žádný další návštěvník parku. V jednom dni také podnikneme celodenní výlet s místním expertem na vlky, od kterého se dozvíme mnoho zajímavého o chování těchto predátorů.

V NP Yellowstone existují pouze velmi omezené možnosti stravování. Během fotografování v NP Yellowstone pro vás proto zajistíme stravování buď na palubě vozu nebo (pokud to povětrnostní podmínky dovolí) formou pikniku, tak abychom měli možnost věnovat se fotografování v parku po celý den. Nezapomeňte si s sbeou vzít termosky, do kterých vám každé ráno připravíme horký čaj nebo kávu. Pitná voda bude v dispozici v každém voze. Další stravování (večeře) je na vlastní náklady.

PROGRAM FOTO SAFARI:

Den 1 – 9. 2. – V 9,50 hodin odlet z Prahy do Amsterdamu (AMS). Přistání v AMS v 11,30 hod. V 15,10 hod odlet do Minneapolis (MSP). Přistání v MSP ve 17,15 hod. Ve 21,55 hod odlet do Bozeman (BZN). Přistání v Bozeman ve 23,41 hod. Transfer do hotelu C ´mon Inn (cca 15 minut). Ubytování se snídaní.

Den 2 – 10.2. – Po snídani přesun do oblasti NP Yellowstone. Cestou zastávka v místním nákupním středisku, kde pro vás obstaráme zásoby pro plánované pikniky, a kde si případně můžete nakoupit věci, které by vám v Yellowstone mohly chybět. Bude zde také možnost zakoupit si něco k obědu, který je v tento den na vlastní náklady.  Ubytování v městečku Gardiner (5 minut cesty od brány parku) v Absaroka Lodge. Dvoulůžkové pokoje. Pokud to čas příjezdu na místo dovolí (předpokládáme příjezd v odpoledních hodinách), pak v podvečer absolvujeme ještě první krátkou seznamovací výpravu do parku. Večeře na vlastní náklady v městečku Gardiner. Stravování v tento den v ceně pobytu – snídaně.  
Den 3 až 10 (11.2. – 18.2.) – Fotografování v NP Yellowstone – dostupné oblasti Lamar a Hot Mammoth Springs.
V rámci pobytu podnikneme také 2 celodenní výlety snowmobily do uzavřených částí parku, v rámci kterých navštívíme Grand Canyon a také proslulý gejzír Old Faithfull, který s průměrnou výškou tryskající vody kolem 44 metrů patří k největším na světě. V jednom dni nás bude oblastí Lamar také doprovázet místní expert na včí problematiku. Stravování v průběhu fotografických výjezdů v ceně pobytu. Večeře na vlastní náklady ve městečku Gardiner.    
Den 11 – 19. 2. – Po snídani odjezd na letiště v Bozeman. Vrácení vozů a ve 13, 20 odlet do Minneapolis (MSP). Přistání v MSP v 16, 44 hod. V 19,20 hod odlet do Amsterdamu.

Den 12 – 20. 2. – V 10,40 hod přistání v AMS. Ve 12,00 hod odlet do Prahy. Přistání v Praze ve 13,30 hod.

Doporučené fotografické vybavení:

Stativ - budeme vystupovat z vozů a fotografovat zvířata i krajinu ze země. Dobré uplatnění najde i pažba, s níž je možné pohotově fotografovat zvířata z ruky.

Na zvířata doporučuje Rostislav Stach objektiv s oh­niskem 300 mm, který sám během svých pobytů v Yellowstone používá jednoznačně nejčastěji. Další doporučený objektiv ( pro toho, kdo jej vlastní) může být 4/500 mm, který lze použít i v kom­binaci s TC 1,4×.

Na krajiny se hodí širokoúhlý objektiv, vhodný je 16–35 mm nebo 28–135 mm, ideální je použití objektivu  s rozsahem 24–105 mm.

Dále doporučujeme - dostatek karet do fotoaparátu, náhradní akumulátory do foťáku (doporučujeme vézt jich dostatečné množství, protože v mrazivém počasí baterky zpravidla tak dlouho nevydrží) nabíječky, databanku, notebook, kabelovou nebo bezdrátovou spoušť, velmi užitečný je lupový nástavec na displej, který najde své uplatnění téměř vždy. Užitečné jsou také filtry, především polarizační a UV.

Výše uvedený seznam má pouze doporučující charakter a není samozřejmě podmínkou pro účast na Foto Safari.  Případné dotazy k fotografickému vybavení můžete adresovat přímo Rostislavu Stachovi - r.stach@fotolovy.cz nebo tel: 608 151 572.

Cena zájezdu:

Cena: 89 650,–Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji. Příplatek za jednolůžkové ubytování – 12.260,– Kč

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Mezinárodní zpáteční letenku do Bozemanu včetně všech palivových, bezpečnostních a letištních poplatků
 • Ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu
 • Stravování v rozsahu uvedeném v programu
 • V průběhu fotografování v parku bude ve vozech k dispozici balená pitná voda
 • Dopravu – neomezený počet najetých kilometrů
 • Veškeré pohonné hmoty
 • Odborný doprovod profesionálního fotografa Rostislava Stacha
 • Vstupné do NP Yellowstone
 • 1 x celodenní výlet s místním odborníkem na výzkum vlků
 • 1× celodenní privátní výlet snowmobilem do uzavřené části parku – Grand Canyon
 • 1× celodenní privátní výlet snowmobilem do uzavřené části parku – gejzír Old Faithfull
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • Vízum do USA – každý účastník je povinen si jej před odjezdem sám zřídit prostřednictvím jednoduchého elektronického formuláře (ESTA). Poradíme vám, jak postupovat.
 • Cestovní zavazadlové a storno pojištění
 • Výdaje osobní spotřeby
 • Jakékoli jiné položky neuvedené výše v odstavci “Cena zahrnuje”.

Nezávazná rezervace zájezdu:

* Vaše jméno a příjmení
* Email pro odpověď
* Telefon
* Váš vzkaz:
 

Copyright © 2008–2013 Václav Šilha. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele a majitele www stránek zakázáno. Vyrobil PolyWeb.cz