Kumbh Mela

Kumbh Mela je svatá pouť hinduistů, která se koná každých 12 let v posvátném indickém městě Allahabad.

Její hlavní součástí je masová rituální očista v posvátných vodách na soutoku řek Gangy a Yamuny. V roce 2001, kdy se Kumbh Mela v Allahabadu naposledy odehrála, se jí v průběhu necelého měsíce zúčastnilo na 70 milionů lidí. Počítáte dobře. Příští Kumbh Mela je už za dveřmi a bude se odehrávat koncem ledna a po většinu února 2013.

Jedinečné fotografické příležitosti, které tento svátek nabízí, si nemůže nechat ujít ani CK African Way, u které jste jinak spíše zvyklí na to, že se specializuje hlavně na cesty za fotografováním zvířat. Tentokrát tomu ale bude jinak a věnovat se budeme fotografování lidí a tradic. Na únor 2013 pro vás připravujeme fotografickou výpravu, která vás zavede nejen mezi aktéry slavnosti Kumbh Mela, ale i na další místa svázaná s tradičním životem obyvatel Indie. V případě zájmu o účast na této akci nás už nyní můžete nezávazně kontaktovat na info@africanway.cz Další stejná příležitost se naskytne až za dalších 12 let!

Přihlásit se do zpravodaje
zde

Namibie Foto safari
EXPEDICE SNĚŽNÝ LEVHART 2013

"CK Away se před lety zasloužila o mou první větší cestu na africký kontinet. Byla to právě tato zkušenost, která mě přivedla k tomu, že se od té doby do Afriky stále vracím... "

 

Lenka Klicperová

šéfredaktorka magazínu Lidé a země


Film O. Šilhové a L. Klicperové "LATIM OBŘEZANÉ"

Copyright © 2008–2013 Václav Šilha. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele a majitele www stránek zakázáno. Vyrobil PolyWeb.cz