Kumbh Mela

Kumbh Mela je svatá pouť hinduistů, která se koná každých 12 let v posvátném indickém městě Allahabad.

Její hlavní součástí je masová rituální očista v posvátných vodách na soutoku řek Gangy a Yamuny. V roce 2001, kdy se Kumbh Mela v Allahabadu naposledy odehrála, se jí v průběhu necelého měsíce zúčastnilo na 70 milionů lidí. Počítáte dobře. Příští Kumbh Mela je už za dveřmi a bude se odehrávat koncem ledna a po většinu února 2013.

Jedinečné fotografické příležitosti, které tento svátek nabízí, si nemůže nechat ujít ani CK African Way, u které jste jinak spíše zvyklí na to, že se specializuje hlavně na cesty za fotografováním zvířat. Tentokrát tomu ale bude jinak a věnovat se budeme fotografování lidí a tradic. Na únor 2013 pro vás připravujeme fotografickou výpravu, která vás zavede nejen mezi aktéry slavnosti Kumbh Mela, ale i na další místa svázaná s tradičním životem obyvatel Indie. V případě zájmu o účast na této akci nás už nyní můžete nezávazně kontaktovat na info@africanway.cz Další stejná příležitost se naskytne až za dalších 12 let!

comments powered by Disqus

Přihlásit se do zpravodaje
zde

Namibie Foto safari
EXPEDICE SNĚŽNÝ LEVHART 2013

"CK Away se před lety zasloužila o mou první větší cestu na africký kontinet. Byla to právě tato zkušenost, která mě přivedla k tomu, že se od té doby do Afriky stále vracím... "

 

Lenka Klicperová

šéfredaktorka magazínu Lidé a země


Film O. Šilhové a L. Klicperové "LATIM OBŘEZANÉ"

Copyright © 2008–2013 Václav Šilha. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele a majitele www stránek zakázáno. Vyrobil PolyWeb.cz